Futbalové
ihriská

Kvalitná náhrada prírodného trávnika, ktorá má takmer rovnaké vlastnosti.

Pre rekreačných ale aj profesionálnych milovníkov futbalu boli vyvinuté na trhu niekoľko produktov pre kvalitnú náhradu prírodného trávnika. Futbaloví profesionáli sa v súčasnosti zhodujú v tvrdení, že vlastnosti umelých trávnatých povrchov sa približujú vlastnostiam prírodnej trávy viac ako kedykoľvek predtým.

Umelé trávniky od spoločnosti JUTA, a.s. sú jedným z najlepších riešení pre súťažné futbalové ihriská vďaka vlastnostiam blízkym prírodnej tráve. Je jemná pre dotyk a zároveň garantuje vysokú životnosť a odolnosť voči UV žiareniu. Ako výplň sa používa špeciálny kremičitý piesok a gumený granulát spĺňajúci všetky kvalitatívne normy.

Veľké množstvo realizovaných projektov svedčí o záujme hráčov o tieto typy hracích povrchov, ktoré menia zážitok z hry a prinášajú potešenie z pohodlia hry a vzhľadu povrchov. Ponúkame Vám niekoľko produktov, v ktorých sú zhmotnené naše skúsenosti a názory hráčov a ktoré Vám umožnia vybrať si spôsob hry ktorý chcete hrať na umelom povrchu.

Popis povrchov


  • Winner
  • Master
  • Optimum
  • Polopieskovaný
  • Pieskovaný
  • Nepieskovaný

Futbalový trávník vyvinutý pre potreby európskych, profesionálnych futbalových klubov. Predstavuje vynikajúci pomer medzi cenou a kvalitou.

Futbalový trávník MASTER vyzerá veľmi prirodzene, vlákna sú vysoko odolné voči oderu.

Trávnik pre najnáročnejšie športy ako sú futbal, americký futbal a rugby. Vlákno je veľmi odolné voči poškodeniu.

 

Vlákna sú navrhnuté tak, aby odrážali svetlo. Testy v laboratóriu ukázali, že aj pri intenzívnom využívaní povrchu, vlákno neleží a zachováva všetky svoje vlastnosti.

Tento produkt je vhodný na viacúčelové využitie s hlavným zameraním na futbal, najmä pri vysokom vyťažení šprtovísk.

Dlhoročné skúsenosti s využitím tohto povrchu sú najlepším dôkazom jeho mimoriadnej kvality.

Na začiatku tvorby projektu Vášho športoviska Vám odporúčame zvážiť vstupné náklady, záruku, kvalitu a životnosť umelého povrchu.

Tento výrobok bol vo veľkej miere využívaný od začiatku osemdesiatych rokov. Jeho vývoj prešiel niekoľkými etapami s cieľom zlepšiť pohodlie a tlmenie nárazov.
Skúsenosti dnes ukazujú, že športové kvality tohto systému sú nepriamo úmerné počtu stebiel. Umelý trávnik Standard, ktorý je najhustejší, je veľmi odolný a má široké využitie. Trávnik Optimal má vyššie a redšie vlákna a je vhodnejší na veľké športové plochy.

Nepieskované povrchy pozostávajú z vrstvy polypropylénových (PP) alebo polyetylénových (PE) vlákien uložených v trsoch. Jedná sa o trávniky obsahujúce krátke a husté vlákna, vždy spojené s mäkkou vrstvou.

Nepieskované povrchy sú určené predovšetkým na hokejové súťažné povrchy, pričom neprítomnosť piesku dáva trávniku jednotný ráz.

Umelý trávnik Pur je odsúhlasený Medzinárodnou hokejovou federáciou v najvyššej kategórii a bol vybraný na Olympijské hry v Aténach 2004.

Naše referencie


futbalove ihrisko
Prešov

Prešov, Prestige XM

futbalove ihrisko
Kemabo

Kemabo, Maďarsko

futbalove ihrisko
Konská

Konská

futbalove ihrisko
Pečovská Nová Ves

Pečovská Nová Ves 2014

Popis povrchov

Dôvody pre voľbu umelého trávnika sú zrejmé.Zatiaľ čo ihriská s prírodnou trávou môžu byť denne využívané len na pár hodín, ihriská s umelým povrchom znesú podstatne väčšiu záťaž- prakticky celoročné, neobmedzené využitie.


WINNER

Futbalový trávník vyvinutý pre potreby európskych, profesionálnych futbalových klubov. Predstavuje vynikajúci pomer medzi cenou a kvalitou.

Hrúbka vlákna: 275 μm
Šírka vlákna: 1 mm
Výška vlasu: 40/50/55/60 mm

MASTER

Futbalový trávník MASTER vyzerá veľmi prirodzene, vlákna sú vysoko odolné voči oderu.

Hrúbka vlákna: 390 μm
Šírka vlákna: 1,1 mm
Výška vlasu: 40/50/60 mm

CHAMPION

Trávník vhodný pre extrémne zaťaženia. Dosahuje špičkové parametre kotúľania a odskoku lopty. Pôsobivé je farebné prevedenie, kde sa spojili dva kontrastné odtiene zelenej farby a tak bol dosiahnutý dojem mladého, čerstvého trávnika.

Hrúbka vlákna: 320 μm
Šírka vlákna: 1,2 mm
Výška vlasu: 40/60/65 mm