Atletické
dráhy

Atletické dráhy sú ekologicky šetrné a spĺňajú najnovšie technické normy.

Podporujú športovcov v ich úsilí o dosiahnutie špičkového výkonu a zároveň minimalizujú riziko zranenia. Naše inovatívne riešenia sú vysoko odolné.

Vývoj atletiky


  • 1864
  • 1896
  • 1928-1988
  • 2000

Prvé profesionálne atletické súťaže medzi univerzitami Oxford a Cambridge. O dva roky neskôr, sa konali prvé oficiálne majstrovstvá Anglicka.

Atletika sa veľmi rýchlo rozšírila, v dôsledku čoho boli prvé novoveké olympijske hry v gréckych Aténach zostavené najmä z atletických súťaží.

Do programu olympijských hier boli zaradené behy od 100 až do 10 000 metrov. Jednotlivé disciplíny boli s prekážkami alebo bez prekážok, rozdelené pre mužov a ženy.

K disciplínam pre ženy pribudol skok o žrď a hod kladivom. Tieto atletické disciplíny boli pre mužov na olympijských hrách už okolo roku 1900.

Povrchy atletických dráh


CONIPUR VMAX

Povrch pre najlepší atletický výkon certifikovaný IAAF ako nová generácia atletických dráh. Horná vrstva stabilizujúca silu, zaisťuje rýchly a kontrolovaný pohyb športovca vpred. Znížená spotreba energie vo fáze štartu a šprintu umožňuje dosiahnuť maximálny prevádzkový výkon až po cieľovú čiaru.

CONIPUR MX+

CONIPUR MX+ sa vyznačuje najvyššou kvalitou a dlhou životnosťou, je veľmi nákladovo efektívny vďaka použitiu recyklovaných granúl v dvoch spodných vrstvách. Športová funkčnosť a protišmykové vlastnosti sú zrejmé za každého počasia. CONIPUR MX+ spĺňa najvyššie nároky športovcov, prevádzkovateľov a majiteľov štadiónov. CONIPUR MX+ je celosvetovo uznávaný ako vysoko kvalitný systém tratí pre špičkový výkon.

CONIPUR SP

CONIPUR SP sa používa hlavne na športové dráhy v školách a zariadeniach pre voľný čas a spĺňa všetky požiadavky týkajúce sa bezpečnosti a dlhovekosti. Vysoko kvalitná vrchná vrstva PUR poskytuje dobrú odolnosť voči mechanickým vplyvom a vplyvom počasia. Vďaka svojej štruktúre je protišmykový a ponúka dobrú priľnavosť- na slnku aj v daždi.

Povrch viacúčelových ihrísk


CONIPUR EPDM

Povrch EPDM je vyrobený výlučne z „panenských materiálov“ a vyznačuje sa svojou kvalitou a dlhou životnosťou. Hrúbka vrstvy určuje výkon a ochrannú funkciu, takže povrch môže byť prispôsobený tak, aby vyhovoval potrebám jednotlivých športovcov. Povrch je ponúkaný v 24 rôznych farbách a v zmesiach ktorejkoľvek z farebných kombinácií.

CONIPUR 2S

Povrch EPDM má vysokú kvalitu a dlhú životnosť. Vďaka nízkym nákladom na recyklované granule v spodnej (tlmenej) vrstve systému je CONIPUR 2S nákladovo efektívnejšou možnosťou ako CONIPUR EPDM- najmä v prípade, keď je potrebná vrstva hrubšia. Rôznych 24 dostupných farieb umožňuje kombinácie, či už jednofarebné alebo viacfarebné- Vašej kreativite dávame voľnú ruku!

Realizácie našich atletických dráh


 

Spojená škola Rosinská Žilina

 

ZŠ Radvanská Banská Bystrica